OBJEV SÁM SEBE A ŽIJ SVŮJ SEN... KRÁSNÝ DEN VŠEM! ... je tady skoro podzim a ze srdce mávám všem, co chodí na mou stránku sem tam čerpat inspiraci... a přináším po letní pauze nový příspěvek... ... mávám ještě z návštěvy mého domova, která se vlastně udála díky tomu, že jsem musela s autem na technickou... občas ty "nudné" záležitosti mají něco do sebe... myslím, že bych se letos nevypravila do naší země, nebýt toho auta a těch "povinností" uložených zákonem:) ... a jak jsem ráda, že jsem na pár týdnů tady... všechna ta zeleň a prostor... a toho ticha! dokonce i v ulicích... v Itálii a na mnoha místech u moře se na takovou nálož ticha pomalu zapomene... a při tom je tak nádherné a bohaté... a tolik dávající... dá se v něm plout jako v moři... je úplně stejně osvěžující... blahodárná koupel duše i mysli... ... měla jsem zpátky na jih, na ostrov namířeno už před pár dny... jenže, večer co večer si zase říkám... ale vždyť nikam nechvátám... září je tady také krásné, stejně jako u moře... a tak ještě jeden den... vlastně, všude je opravdu krásně... když člověk najde svoje místo... v sobě... a kousek po kousku se přestane bát se odhalit... sám sobě i okolnímu světu... a spolu s tím začne dýchat... opravdu svobodně... v každém okamžiku... ... věřím, že pro vás léto bylo nádherným dárkem... že jste si ho užili po svém... a využili k načerpání slunce a prostoru do vaší duše... a že se, stejně jako já, těšíte na ty měsíce, co nás teď čekají... na krásně vybarvený podzim... rána zahalená do tajemné mlhy, ve které se dá čarovat... že se těšíte na hrnky horkého čaje a svařáky a šálky výborné kávy... a k tomu, kromě prostého bytí... třeba na řádky nějaké nové inspirativní knihy... ... už mohu prozradit, že se, kromě užívání ticha, podle nálady a a chutí pročítám stránkami knihy s původním názvem Na cestě, kterou jsem napsala před lety a vydala jí tehdy v malém nákladu a prodávala přes internet, a kterou jsem chtěla znovu vydat už před létem a myslím, že dokonce už před Vánoci... a teď to vypadá, že to opravdu vyjde... že teď je ten správný čas... raduju se sama z jejích stránek, bavím se a doplňuju věty o slova, která mě napadají... šperkuju, aby vám ten krásný podzim vybarvila stejně kouzelně jako vůně čaje a barvy listí na stromech... ... a než bude kniha, která nakonec změní i své jméno, které zatím neprozradím, ve své nové podobě znovu na světě, tady je pro vás malá ukázka... k dnešnímu šálku kávy... zahřátí na dnešní odpoledne... ... a já se těším tady zase častěji na shledanou...

... ukázka z nově chystané knihy s původním názvem Na cestě:

Jednou jsem byla kýmsi nařčena, že příliš nadšeně jásám nad každým banálním postřehem jako nějaký adolescent. Nad každou pitomostí, co se mi připlete do cesty. Tehdy mě to zamrzelo. Ne proto, co ten člověk řekl, ale proto, že to nechápe. Mrzelo mě za něj, že ty věci nevidí. Mrzelo mě, jak chudý život asi má. Jak nebarevný a neživý. Měl pravdu. Jásám a těším se jako malé dítě. Dokáže mě nadchnout doslova maličkost. Hmotná i nehmotná. Zátiší v tiché ulici plné uschlého listí, odraz slunečních paprsků tančících na mořských vlnách, poslední moment zapadajícího slunce, neuvěřitelná náhoda, co podnítí fantazii ke kouzelným hrátkám, krásná melodie, vyznání lásky načmárané na zdi, parádní krabice od bot, něčí smích, barva oblohy těsně před soumrakem… Je toho moc. Takový postřeh mě doslova paralyzuje. Zastaví mě na celou věčnost. Zastaví čas, zastaví děj, myšlenky, všechno. Už není nic víc a já chci jen setrvat v tom náhlém stavu blaženosti už napořád. Opatrně vnímám křehkou krásu a jsem tolik vděčná a chce se mi brečet. Štěstím. Nad neuvěřitelným bohatstvím prostých věcí, které jako zázrakem dokážou proměnit každý obyčejný okamžik v nevšední. Každou zdánlivě bezvýznamnou situaci ve speciální. Každý všední den v bohatou oslavu Života, která nekončí s ranním svítáním, ale pokračuje ve své slavnostní náladě jako jedny dlouhatánské letní prázdniny bez konce.

Je na nás, jakýma očima se chceme dívat na svět, jaké detaily necháváme kousek po kousku stavět naše dny, jakým maličkostem dovolíme vykouzlit pocity radosti a naplnění v našich srdcích. Cesty každého z nás jsou různé, ale jedno mohou mít společné, a to, že po nich můžeme kráčet radostně, se zvědavostí, s nadšením a s chutí objevovat svět skrze obyčejné detaily, náhody a situace. I naše cíle se docela určitě různí, ale nálada na našich cestách může být, pokud si to dovolíme, v každém okamžiku opravdu vrušující a slavnostní.