top of page
Vyhledat

Můj příběh

Aktualizováno: 3. 10. 2022Jsem optimistka, snílek, šťastný blázen, jak mě a mně podobné vidí ti, co nevidí, jak málo k opravdovému štěstí nám všem doopravdy stačí. Věřím v něco, co nechalo jednoho dne vzniknout vše, včetně života a co nám skrze obyčejné situace, všední detaily připomíná, že svět je kouzelné místo, život je dar, smyslem je být přítomní, žít jak nejjednodušeji to jde a dávat ze sebe to nejlepší v každém okamžiku téhle hry, návštěvy na Zemi.


Odjakživa tíhnu k životnímu stylu, co kultivuje harmonii a energii v těle, napojení na vnitřní hlas, otevřenou mysl. Pohyb, čistá strava a další aktivity probouzející tělo i mysl jsou pro mně základem, a i díky tomu se mi v životě podařilo splnit spoustu velkých snů. Jóga je už víc jak 10 let mým téměř denním společníkem, často tančím a hodně chodím. To vše je pro mně zároveň i přirozenou formou meditace, spolu s trávením času o samotě, díváním se na moře, na hvězdy, pozorováním přírody a učením se od ní. S vegetariánskou stravou jsem začala experimentovat už jako teenager a před 4 lety jsem se seznámila s ajurvédou, se kterou si na denní bázi hraju hlavně v kuchyni.


Jednou z mých největších radostí je inspirovat druhé k tomu, aby si všímali obyčejných detailů, co dělají život každým dnem bohatým a k uvědomění, že nejdůležitější cesta k pochopení sebe, vlastního stylu, co kultivuje harmonii v těle, mysli i na duši začíná uvnitř každého z nás.


Věřím v lásku, co život obohacuje a také pořádně šmodrchá. Ale nakonec všechno šmodrchání, nejen v lásce, nám pomáhá projasňovat vědomí i to, kdo doopravdy jsme.


Pendlování a žití na různých místech mám v krvi. Je pro mně přirozené jako se stále rozvíjet, hýbat se, jíst čistě, hloubat nad velkými otázkami, na mnohé z nichž vlastně nikdy nejde najít odpověď. Baví mě vrhat se po hlavě do nových dobrodružství, k nimž naviguje hlas srdce a víc a víc mi vyhovuje nemít moc věcí a jít tempem pomalejším, co umožňuje zachytit všechny důležité detaily a znamení pro pokračování ve směru srdce.


Víc a víc vnímám, že to nejdůležitější je nenechat si utéct jediný okamžik, protože každý žijeme jenom jednou, prožít ho doopravdy, s radostí a jak to nejvíc jde přispět jím i k dobru ostatním.

V různých obdobích mě hlas srdce navigoval k vyzkoušení různých činností, až mě dovedl k tomu, co dělám dnes. V roce 2016 jsem sama začala vydávat své knihy, inspirované vlastním životem, s přáním a cílem motivovat k životnímu stylu, co přirozeně rozvíjí cestu poslání i vše, co v cestě srdce pomáhá jít každým dnem. První knihu Můžeš vše, co chceš má dnes doma přes 20 tisíc lidí. Před tím jsem 12 let pod vlastní značkou vyráběla a prodávala oblečení, což byl jiný sen. A ještě před tím jsem byla tanečnicí a také DJkou.


Prvním místem, kde jsem dlouhodobě žila, byly Baleárské ostrovy, a kde jsem se octla díky tanci, když mi bylo 22. Díky tomu jsem také nedokončila vysokou školu, která mě stejně nebavila a vrhla se do života vedeného srdcem, o kterém jsem snila, i když budoucnost byla značně nejasná.


Událo se plno věcí, v mém životě se vystřídalo několik lidí, „profesí“, lepších i horších nápadů, lepších i horších období, až jsem se v roce 2015 octla sama na malém ostrově v jižní Itálii. Žít na nějakém ostrově bylo mým dalším snem. Bylo to poprvé, kdy jsem vyrazila někam na dlouhou dobu sama. Byla to cesta za poznáním sebe sama, života na jiném místě a také za vyjasněním mého směru. Tehdy jsem se ještě věnovala oblečení a cítila, že srdce mě naviguje už jen k psaní a šíření inspirace. Ischie je, díky své autentičnosti a možnosti jednoduchého stylu života, jaký jsem si přála žít, mým "střídavým" domovem dodnes.


Na Ischii jsem také druhý rok potkala Ostrovana. Na začátku jsme se spíš podobali dvěma odlišným světům. Dnes je to 6 let, vystřídali jsme spolu několik míst a zemí k životu, a i když mezi námi budou vždycky rozdíly a nikdo ani neví, jak dlouho spolu budeme, právě teď a tady mohu s velkou radostí říct, že se náš každodenní životní styl, díky značnému přičinění nás obou, skládá z toho, co jsem před tím žila sama a moc si přála potkat někoho, kdo tak bude chtít žít se mnou, abychom společně k životnímu stylu, co rozvíjí harmonii v těle, mysli i na duši, dodává odvahu následovat vlastní vize, věřit ve sny, nevzdávat se na cestách k jejich naplnění, mohli inspirovat další. Další splněný sen, co mi zase potvrzuje, že i když to tak někdy vůbec nevypadá, cesta je, jen je třeba nepřestat věřit a jít dál jako v pohádkách, kde na konci čeká většinou princezna...


Budu se těšit na to, že se třeba někdy setkáme osobně, na nějaké akci, retreatu... kdo ví... a zatím... vás zvu na výlety na stránky některé z mých knih... ať už těch předchozích nebo nové... Kéž jsou vám inspirací k čisté radosti v každém teď nebo třeba malou pomůckou k tomu hledání vlastní cesty, sebe... v rozvoji... čehokoliv, co pomáhá cítit křídla na zádech, mít energii na dobrodružné výpravy, cítit se pořádně naživu, nabití optimismem, vírou v dobro na Zemi... zkrátka...


S úsměvem, s radostí, ze srdce,

děkuji,


Katy


171 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Slow blog

bottom of page