top of page
Vyhledat

Dnes ráno mě napadlo tohle srovnání ve spojitosti s mou vlastní cestou.

Jedním velkým snem, v jehož směru jsem v posledních týdnech začala dělat odhodlané kroky a při každém dalším cítím, jako by mé srdce tleskalo a volalo: "Hurá, jsme konečně na vysněné cestě!"


Tím snem je, že se mé knihy budou šířit i za hranicemi naší země. Dlouholetý sen, velký sen, odkládaný na později z mnoha důvodů - od pohodlnosti, k nejistotě v cizí řeči. Odkládáte, posouváte a jednoho dne si uvědomíte, že jste připravení, není co odkládat a co se zdálo těžké a nemožné, jde najednou samo.


Na @katyyaksha můžete čerpat inspiraci z mých slov v angličtině a držet palce, ať se tenhle sen splní a může být inspirací pro další, že následovat vnitřní volání přináší naplnění, štěstí nám i mnoha dalším.


Cesta za sny se dá přirovnat k výletu. Zvolíte si cíl, protože cítíte, že tam se chcete podívat. Táhne vás to tam a víte, že váš cíl existuje. Nemusíte se hnát, abyste tam hned byli. Užijete si celou cestu, o to na výletu jde. Není ani důležité, v kolik přesně dorazíte. Je příjemné netlačit na sebe, nechat dveře otevřené tomu, co přijde po cestě, vychutnat si pauzu na kávu, výhled, odpočinout si, popovídat si, sdílet dojmy, inspiraci, co přijde po cestě. A tak celá cesta bude zážitkem a nakonec dojdete, kam jste si přáli. Nepochybovali jste o tom, že tam nedojdete nebo že tam cíl není.


Stejné je to se "sny", které cítíme z hloubi duše. Říká se tomu "sny", ale je to něco víc. "Sen" je jen slovo, které jsme mu dali, ale je to něco, s čím jsme se narodili. Směrovka. Není to jen fantazie, povrchní touha. Je to naší součástí a máme se tím stát. Existuje to. Stejně jako cíl výletu. Je tam. Pro nás. A je jen na nás, kdy k němu dojdeme.

bottom of page