AJURVÉDSKÝ RECEPT NA ITALSKÉ PASTA E FAGGIOLI

Cílem mého blogu i knih je inspirovat ke šťastnému a zdravému životu.

V dnešním příspěvku se podělím o další recept, co vznikl spontánně a na základě toho, co jsem v ten den objevila v lednici a ve spíži v kombinaci se základními ajurvédskými zásadami.

Nejsem ajurvédský odborník, jen samouk a nadšený experimentátor a tak je možné, že tenhle recept třeba není doslova a na chlup ajurvédský, ale je vytvořený intuicí, s chutí, radostí a výsledek byl opravdu božský.


Jak už je dnes i vědecky prokázáno, štěstí je z velké míry výsledkem života žitého s chutí, kreativitou, se zvědavým duchem, co inspiruje k tomu neusnout na místě a pohybovat se směrem vpřed a mixu dalších základních (a zásadních) věcí jako jsou pozitivní myšlení, pohyb a dobrá strava.

Tím chci říct, že z vlastní zkušenosti vřele doporučuju místo striktního dodržování receptů a zásad namíchat základní informace se svou vlastní inspirací, intuicí, kreativitou. Dát prostor vlastní tvořivosti, vlastní chuti a poupravit si recept podle svého vnitřního vedení.


Nejen, že pokaždé vznikne něco nového, ale sami budete sebou příjemně překvapení, budete žasnout, kolik nápadů ve vás dřímá, jen jim dát šanci se projevit. A to nejen v kuchyni.

Takže tady sdílím hrubý návod na tenhle výtečný kotlík inspirovaný místní jihoitalskou kuchyní, přizpůsobený ajurvédským zásadám a vykouzlený mou intuicí.


na 2 porce budete potřebovat:

2 hrnky celozrnných těstovin

1 hrnek fazolí (pro rychlejší verze 1 plechovka, sklenice již hotových fazolí)

1/2 červené papriky

1/2 cibule

3 stroužky česneku

4 větší sušená rajčata naložená v olivovém oleji

3 lžíce olivového oleje (může být i více, záleží na chuti)

himalájská sůl

černý pepř

červená paprika

pálivá paprika

kurkuma

římský kmín

sušený koriandr

sušený zázvor

sušená nebo čerstvá petrželka

(množství koření také záleží na každém, chce to experimentovat a najít si svou vlastní míru podle chuti, u zázrovru je doporučeno 1/4 lžičky na porci, u kurkumy může být trochu víc, u ostatních koření, jako u všeho, se řiďte jednouduše pravidlem "všeho s mírou")


Postup:

Dejte vařit těstoviny. Mezitím na pánvi rozehřejte olej, začněte restovat fenykl, potom kmín a kurkumu, vše po několika vteřinách.

Přidejte cibuli nakrájenou na kousky, chvíli restujte. Po pár minutách přidejte papriku nakrájenou na kostičky, restujte.

Potom velmi mírně podlijte vodou a přidejte ostatní koření, aby se začala tvořit omáčka. Chvíli vše duste. Přidejte rajčata nakrájená na malé kousky, fazole a prohřejte.

Přidejte uvařené těstoviny, sběračku vody z těstovin a vše dohromady ještě promíchejte a pár minut společně poduste.

A máte hotovo. Nechte pár minut odstát, aby jídlo nebylo vařicí. Nandejte na talíře, posypte čerstvou nebo sušenou petrželkou a teď už jen dobrou chuť a spoustu energie do další části vašeho kreativního dne.