3 TIPY, JAK S HARMONIÍ VPLOUT DO NOVÉHO DNE

Dnes se s vámi podělím o svoje ráno, jak jich většina začíná. Ráno je pro mě jako úvod filmu. Je třeba, aby nás chytl za srdce. Aby nás navnadil, naladil, probudil v nás zvědavost i rozproudil energii.

Ráno je úvodem k dalšímu filmu, co se toho dne v našem životě rozehraje. Co my sami rozehrajeme. A proto je třeba cítit se dobře nalazení, správně nakopnutí a celkově v harmonii.

Tady jsou moje tipy, jak docela jednoduše přesně toho dosáhnnout:


  1. Jen co se probudíš, vyčisti si mysl.

Všichni to známe. Probudím se a za pár vteřin už je moje mysl nastartovaná a začne žvýkat páté přes deváté. Předhazuje úkoly, obavy, muset a zařídit, co když, aby... Chyťte jí a zastavte. Zastavte tohle brebentění, co se samovolně děje ve vaší hlavě. Prostě řekněte STOP! Jde to. Chce to jen trochu pozornosti a tréninku. A hned na to nastavte ve vaší mysli pozitivní program. Pozitivní myšlenky. Děkovat za další den, prostý úsměv, pomyšlení na slunce, na radost v srdci, pomyslet na to, že jste to vy, kdo řídí, jaký váš den bude, jaký váš život bude. A záleží přesně na tomhle okamžiku. Záleží na tom, co si nasadíte do hlavy. Začněte myslet pozitivně a s tímhle nalazením vstaňte. Budete se zaručeně usmívat a cítit se nádherně lehce.

  1. Před snídaní si 5 - 15 minut zacvič.

Já mám moc ráda jógu. Několik pozdravů slunce a cítím se úplně jinak. Jsou to malé detaily, co dělají v našem životě kousek po kousku velké zázraky. A právě proto, že jsou nepatrné, často nad nimi mávneme rukou a řekneme si, co taková maličkost může změnit? I několik minut pravidelného pohybu po ránu bude za několik týdnů opravdu znát. Musíte to vyzkoušet na sobě, aby jste to poznali. Můžete, nemusíte. Někdy si místo jógy zaskáču, zatančím, protože cítím, že to ráno potřebuje moje tělo jiný druh rozproudění energie a jógu si třeba zacvičím později. Někdy samozřejmě vynechám. Není třeba chovat se sám k sobě jako voják. když se budete pravidelně budit pohybem a budete to dělat s chutí a radostí, pak nějaké to ráno vynechání bude naopak vítanou změnou. Najděte svůj druh ranního pohybu a začněte hned další ráno, ať se brzy můžete radovat z výsledků.

  1. Nasnídej se v klidu beze spěchu.

Každá věc, kterou děláš, vyžaduje tvojí pozornost. Jinak jí vlastně ani dělat nemusíš, protože když u toho myslíš na něco, nebo děláš ještě něco jiného, pak se celá věc míjí účinkem. když třeba jíš ve spěchu nebo dokonce za chůze a poloběhu, pak i když budeš jíst nejzdravější věc na světě, tvému tělu, ani duši vůbec neprospěje. Vyhraď si na snídani čas. Nemusí to být dlouho, i kdyby to mělo být několik minut, věnuj si je. Věnuj je jenom snídani. Vychutnávej doušky a sousta jako labužník. Buď u toho. Vnímej. Tak svému tělu dodáš maximální množství vitamínů a bohaté energie.

Já většinu rán snídám jen ovoce. Nakrájené na kousky, několik druhů dohromady. V poslední době ho ještě posypávám skořicí. Inspirována ajurvédským přístupem (ze srdce doporučuju přečíst si aspoň základy o ajurvédské stravě). Miluju kávu, takže si připravím šálek černé neslazené kávy a někdy i ajurvédský bylinný čaj, který popíjím pak průběžně během dopoledne. Někdy si dám kousek sladkého koláče, croissant. Ale je to stejně jako s pohybem. Většinu rán dopuju své tělo tím nejlepším, aby i v momentech, kdy si dám pauzu, mělo dost silný motor na to tyhle mé "prohřešky" s lehkostí zpracovat.


To je pro harmonický start ve zkratce všechno. Vidíte, nic složitého. Možná to chce jen trochu upravit vaše denní návyky. Myslete na sebe. Myslete na svůj život. Myslete na to, že vším, co děláte, můžete kvalitu svého života přímo ovlivnit.

Pozitivně nalazení s čistou myslí, energií rozprouděnou v těle a kvalitním palivem v podobě zdravé a s radostí vychutnané snídaně vpluješ s harmonií a lehkostí do nového dne připravený pochytat a začít realizovat všechny nápady, co ti díky tvojí probuzené energii přijdou do cesty.