O mně

"Od mala jsem cítila potřebu inspirovat druhé k tomu, aby naslouchali svému srdci

a později si přála proměnit tuhle přirozenost ve své "zaměstnání".

Věřím tomu, že když nepřestaneme snít, zkoušet a hrát si jako děti,

pak je opravdu všechno možné."

Kdo jsem? Právě teď už několik let autorka inspirativních a motivačních knih. Od narození optimistka, zastánkyně pozitivního myšlení, milovnice uvolněného přímořského životního stylu a cest. Velký fanoušek yogy a dalších aktivit probouzejících tělo i mysl.

Psaní a knihy mě přitahují odmalička, stejně jako móda a moře. Ze srdce jsem si přála stát se jednou součástí těchto světů. Nevěděla jsem sice vůbec jak, ale věděla jsem, že to je to pravé. Podmínky mě dovedly ke studiu ekonomie, ale to, ani nic jiného, mi v cestě za sny nezabránilo.

 

Vždycky jsem hlásala myšlenku, že cokoliv člověk v životě ze srdce chce, toho také může dosáhnout. A tak jsem se jednoho dne, před mnoha lety, chopila doslova šílené příležitosti, opustila svou zemi, "nemilované" studium a vrhla se za svým vysněným životem rovnou po hlavě. Věděla jsem, že je to velký risk, ale ještě větší by bylo zůstat a nezkusit to.

 

Narodila jsem se v České Republice a od roku 2000, kdy jsem to poprvé riskla a následovala hlas srdce, žiji převážně v zahraničí, hlavně u vysněného moře. Zatím jsem ochutnala život na Baleárských ostrovech, na Bali, na Sardinii, v Římě a od roku 2015 se mou základnou stal jihoitalský ostrov Ischia.

Hlas srdce a zvědavost mě vedly k vyzkoušení různých nestandardních "profesí", aniž bych toho o nich, kromě absolutního nadšení pro to, co jsem se rozhodla dělat, moc věděla nebo daný obor studovala, a co mě samotné potvrdilo, že když se chce, všechno jde. Byla jsem tanečnicí, součástí dívčího Djského dua, období, díky kterému jsem procestovala kousek Evropy, další potvrzení, že když nebojíme se riskovat, dějí se zázraky... módní návrhářkou...

Módní značka, kterou jsem založila bez jakýchkoliv zkušeností v roce 2004, se během několika let dobrodružné cesty stala velmi populární. Naplnění dalšího velkého snu mi bylo volnou inspirací k napsání románu Deset přání aneb nikdy není pozdě na to vydat se za nesplněnými sny, který vyšel v roce 2015 u Rybka Publishers Praha.

V roce 2016 jsem znovu zariskovala. Kompletní vedení i navrhování pro módní značku Katy Yaksha jsem přenechala blízké kamarádce, která si tím splnila velký sen. Po 12ti letech jsem opustila vysněnou dráhu samovzdělané návrhářky a vykročila za dalším velkým snem - už jen psát a motivovat ostatní k opuštění strachu a následování hlasu srdce.

 

Nechtěla jsem být svázaná žádnými pravidly, cenzurami, termíny, a tak jsem si založila vlastní nakladatelství PLÁŽ a začala své knihy vydávat sama takové, jak je napsal život a srdce. Na podzim jsem vydala první inspirativní příručku Můžeš vše, co chceš, ve kterém sdílím svou životní filosofii. Kniha se stala bestsellerem a pomohla už mnoha lidem vrátit radost do každodenního života a najít sami sebe. Do dnes jsem vydala dalších 7 knih, které jsou k dostání v knihkupectvích po celé naší krásné vlasti.

Zase se potvrdilo, že v co věříme celým srdcem, pro to existuje cesta. Možná to bude chtít hodně pokusů a vytrvalosti, než najdeme, ale ta cesta je. A nic nám v uskutečnění našich snů, pokud se jich sami nevzdáme, nezabrání.

Když to nedřeme a děláme, co nás opravdu baví, nejsou limity. Cítíme se jako kouzelníci a ptáme se sami sebe, jak je to možné? Odkud se ty nápady a energie bere? Ze srdce. Stačí ho poslouchat. A o tom to celé je. O tom jsou všechny mé knihy a od začátku mé velké přání: aby vás inspirovaly k tomu nebát se následovat jeho hlas.

A na cestu za jakýmkoliv přáním ze srce ještě jedno ujištění, že existuje něco mezi nebem a Zemí, co nám pomáhá projít i hodně hustým lesem, za kterým je louka a svítí na ní slunce:

Když mi byly necelé tři roky, spadla jsem nešťastnou náhodou do lavoru s vařicí vodou. Že jsem to přežila a že mi po týdnech strávených v nemocnici zůstal na těle jediný důkaz v podobě malého flíčku popálené kůže na pravém boku, si doktoři nedovedli vysvětlit. Tehdy jsem dostala první životní lekci:

"Občas i to, co vypadá hodně špatně, nakonec není tak zlé. Nepřestávej věřit. Logikou se všechno vysvětlit nedá. Existují zázraky a tím největším je život sám. A také nejkřehčím. Tak bychom ho měli žít a na nic nečekat."