O KATY

OD MALA JSEM CÍTILA POTŘEBU INSPIROVAT DRUHÉ K TOMU,

ABY NASLOUCHALI SVÉMU SRDCI A PŘÁLA SI TUTO PŘIROZENOST PROMĚNIT VE SVÉ "ZAMĚSTNÁNÍ".

VĚŘÍM TOMU, ŽE KDYŽ NEPŘESTANEME SNÍT, ZKOUŠET A HRÁT SI JAKO DĚTI, PAK JE OPRAVDU VŠECHNO MOŽNÉ.

Ve skutečnosti se jmenuji Kateřina Jakšová a narodila jsem se v jižních Čechách. Katy Yaksha je pseudonym, který vznikl v době, kdy jsem dopsala svou první knihu inspirovanou následováním velkého snu, a což mi v nejlepším slova smyslu změnilo život. Přála jsem si tehdy podělit se o své zážitky a povzbudit co nejvíc lidí k následování hlasu srdce, které přesně ví, jak nás udělat šťastnými.

"Yaksha" je označení pro buddhistická božstva, bojovníky ochraňující přírodní poklady ukryté v zemi, jak jsem vypátrala, když jsem hledala smysluplný pseudonym. To bylo doslova souznění duší a tak se v roce 2010 narodila Katy Yaksha.

Moje první kniha byla tehdy drsně odmínuta známým nakladatelstvím se slovy, že:

"Pokud nezměním svůj adolescentní styl vyjadřování jásající nad každým banálním postřehem, jenž se mi připlete do cesty a názor na to, že život je super s vykřičníkem, pak se nikdy nemám šanci jako spisovatel prosadit."

Přiznávám se, že mi to na čas vzalo vítr z plachet, ale názor na to, že život je super s vykřičníkem jsem nezměnila. Tvořila jsem dál a nápady střádala do šuplíku spolu s odvahou podniknout v tomto směru další kroky.

Už jako teenager jsem používala psaní jako autoterapii a snila o tom, že jednou budu psát inspirativní knihy, ve kterých budu sdílet mé nadšení pro život, recepty na štěstí, zdraví a motivovat druhé k následování cesty srdce. Už v tom období jsem se zajímala o zdravou stravu a její účinky, spolu s pravidelným pohybem, na naše tělo, energii i myšlení.

 

Hlas srdce a zvědavost mě vedly k vyzkoušení různých nestandardních profesí, aniž bych toho o nich, kromě absolutního nadšení pro to, co jsem se rozhodla dělat, moc věděla nebo daný obor studovala. Byla jsem tanečnicí, Djkou, módní návrhářkou, provozovala butik s vlastnoručně vyráběnou módní tvorbou.

Módní značka, kterou jsem založila bez jakýchkoliv zkušeností v roce 2004, se během několika let dobrodružné cesty stala velmi populární. Naplnění dalšího velkého snu mi bylo volnou inspirací k napsání motivačního románu Deset přání aneb nikdy není pozdě na to vydat se za nesplněnými sny, který vyšel v roce 2015 u Rybka Publishers Praha. (Od roku 2016 převzala kompletní vedení i navrhování módní značky má blízká kamarádka.)

V roce 2016 jsem znovu zariskovala. Nadešel okamžik, kdy jsem vnímala, že je pravý čas na radikální změnu. Opustila jsem všechny dosavadní aktivity, abych se mohla naplno věnovat psaní a rozvinout své poslání. Na podzim jsem sama vydala inspirativní příručku Můžeš vše, co chceš, kterou zavedená nakladatelství neměla zájem publikovat. Kniha se stala bestsellerem, dodnes se drží na předních místech prodejnosti po celé ČR a hlavně už pomohla mnoha lidem vrátit radost do každodenního života a najít sami sebe.

 

Od té doby se věnuji jen vysněnému psaní a experimentování na poli vědomého života. Cítím obrovskou vděčnost za to, že se splnil dávný velký sen, díky kterému můžu sdílet to, co cítím jako své poslání. A také se potvrdilo, že v co věříme celým srdcem, co vnímáme jako své poslání, pro to existuje cesta. Možná netradiční, neobvyklá, nějakou dobu potrvá, než najdeme její pravou esenci a bude to chtít hodně pokusů a vytrvalosti, ale ta cesta je, je naše. A žádné negativní předpovědi a zastrašování lidí, co z různých důvodů nejsou ve svém životě spokojení, nám v naplnění naší pravé cesty, pokud se jí sami nevzdáme, nezabrání.

 

Do dnes jsem sama vydala dalších 6 knih, které jsou k dostání v knihkupectvích po celé ČR. Všechny mají stejný cíl: inspirovat a motivovat k odvaze poznat, kdo doopravdy jsi, následovat hlas srdce a žít svůj život originálně a tak dát ze sebe to nejlepší.

Můžeš žít, jak chceš je volným pokračováním první příručky a přináší další inspiraci a metody pro probuzený život. Jednosměrná jízdenka a  Roma mi Amor  jsou autobiografická vyprávění z mých sólo cest za sebepoznáním a autentickém životě v Itálii. Kniha  Cesty radosti, lásky a štěstí  je sbírkou inspirativních příběhů a myšlenek z různých cest během několika let. Další autobiografický příběh Věř svým snům mluví o kouzelném půlroce stráveném na mallorském venkově, období, které ve mně probloubilo poznání toho, co nám v životě přináší nejintenzivnější a trvalý pocit štěstí a naplnění.

 

Novinka Jsi bez hranic je mým osobním návodem ke svobodnému, zdravému a úspěšnému životu poskládaným do 10ti kroků z jednoduchých cvičení a metod k osvobození se od špatných návyků a vzorců a jejich nahrazení tím, co funguje a vede k naplněnému životu v harmonii.

Narodila jsem se v České Republice a od mala snila o životě na nějakém ostrově. Od roku 2000, kdy jsem to poprvé riskla a následovala hlas srdce, žiji převážně v zahraničí a hlavně u toho vysněného moře. Do této doby jsem ochutnala život na Baleárských ostrovech, Bali, na Sardinii, v Berlíně, v Římě a od roku 2015 je mou základnou jihoitalský ostrov Ischia.

S radostí vás vítám v mém světě, kde si můžete hrát a experimentovat spolu se mnou. Uvidíte, že spousta věcí je daleko jednodušších, než se zdá. Někdy stačí jen změnit úhel pohledu, zvolit jinou cestu. Ale hlavně naslouchat sami sobě. Už teď máte vše, co pro váš naplněný harmonický život potřebujete, jen začít znovu poslouchat váš vnitřní hlas.

Ze srdce věřím, že ať už na stránkách některé z mých knih nebo při nějakém setkání načerpáte inspiraci a nové vhledy pro váš život.

A ještě než kliknete jinam, podělím se o myšlenku, která mně provází skoro od začátku této cesty na Zemi a co může být i pro vás inspirací k tomu vydat se ve směru hlasu srdce ještě dnes:

Když mi byly necelé tři roky, spadla jsem nešťastnou náhodou do lavoru s vařicí vodou. Že jsem to přežila a že mi po týdnech strávených v nemocnici zůstal na těle jediný důkaz v podobě malého flíčku popálené kůže na pravém boku, si doktoři nedovedli vysvětlit. Tehdy jsem dostala první životní lekci:

OBČAS I TO, CO VYPADÁ HODNĚ ŠPATNĚ, NAKONEC NENÍ TAK ZLÉ, JAK SE ZDÁ. NEPŘESTÁVEJ VĚŘIT. LOGIKOU SE VŠECHNO VYSVĚTLIT NEDÁ. EXISTUJÍ ZÁZRAKY A TÍM NEJVĚTŠÍM JE ŽIVOT SÁM. A TAKY NEJKŘEHČÍM, TAK BYCHOM HO MĚLI ŽÍT A NA NIC NEČEKAT.

s láskou a velkým díkem za každého z vás, Katy Yaksha

  

OBJEV, CO MILUJEŠ

A ŽIJ TÍM

Chcete se probouzet každý den s radostí? Chcete žít svými sny, mít pořád plno energie, nápadů a inspirace? Můžete žít život podle svých snů. Nebojte se připustit si tuhle možnost. Být tím, kým jste, je vaším posláním. Přirozeností. Je to cesta. Objevit, pro co jste se narodili a za tím jít.

You can do anything you want and truly believe in.

Katy Yaksha

YOU CAN DO ANYTHING YOU WANT

© 2020 KATY YAKSHA

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon