top of page
43828198_458848701272196_4589269961339305984_n_edited_edited.jpg

Ahoj,

jsem Katy, jak ostatně vidíte díky mému jménu. To je ale ve skutečnosti mým pseudonymem. Toto jméno jsem si vytvořila před mnoha lety, když jsem dokončila svůj první rukopis, inspirovaný mým prvním velkým dobrodružstvím, spojujícím mou vrozenou touhu žít jinak, svobodně, v zahraničí, u moře, tím, co mě baví a naplňuje… zkrátka podle hlasu srdce. Tento rukopis skončil ale bohužel v šuplíku, protože jsem ještě neměla dost sebedůvěry a stačilo jediné odmítnutí z velkého nakladatelství, abych svůj sen o tom, že se stanu spisovatelkou, odložila na později.

   Tohle jméno ale žije od té doby se mnou. Po onom neslavném odmítnutí jsem ho použila pro svou značku oblečení, co bylo tehdy tím, co jsem dělala a zrovna jsem pociťovala neodkladné nutkání změnit její název. A tak se to hodilo. Za několik let, když mě konečně přestalo bavit odsouvat mou vášeň psát na vedlejší kolej, jsem značku přenechala kamarádce a vlastním nákladem vydala svou první knihu, inspirativního průvodce Můžeš vše, co chceš, poskládanou z postřehů, příběhů, vlastních relaxací, meditací, všeho, co jsem během předchozích let sama žila, používala, zapisovala a čekala, až budu připravená ukončit kapitolu navrhování a otevřít další dveře. To bylo v roce 2016.

Od té doby je ze mně oficiálně spisovatel „na plný úvazek“. Rukopisů v zásobě jsem na začátku mé nové hvězdné dráhy měla několik a kromě obav, občasných záchvatů paniky, že jsem udělala životní chybu, když jsem dala k adopci své 12 let piplané módní dítě, také obrovskou euforii, že jsem to konečně udělala (!!!) a všechny příběhy, které jsem prožila a zvěčnila na stránkách uložených v šuplíku i ty, které se teprve stanou, proměním v opravdové knihy, co budou v opravdových knihkupectvích a budou inspirovat plno lidí po celém světě. Se křtem mnoha mých bestsellerů na Manhattanu, samozřejmě.

   Ale jedno po druhém. Protože jsem se na Manhattanu ani v jeho blízkosti, dokonce ani na stejném kontinentu a dokonce ani v zemi, kde se mluví stejným jazykem, nenarodila, začala jsem o kousek dál, u nás v České Republice, i když od roku 2000 většinou pobývám mimo území mé rodné vlasti. V roce 2016 jsem angličtinu neovládala zdaleka tak jako dnes, i když neříkám, že se dnes dovedu vyjadřovat stejně nápaditě jako v češtině, ale zvládnu rozhodně víc. A díky pokroku je dnes možné dělat i velké věci na dálku. A tak jsem začala. Manhattan jsem si schovala na později. To byl jiný pocit než střádat knihy do šuplíku. Teď už jsem byla na cestě…

   Během pár měsíců se Můžeš vše, co chceš stala v ČR bestsellerem (a po následující dva roky se držela na předních místech v prodejích po celé zemi), mezitím jsem vydala svou druhou (šuplíkovou) knihu, inspirativní román Jednosměrná jízdenka, která je o mém prvním měsíci života v Itálii. Tam jsem - s jednosměrnou jízdenkou - odjela na začátku roku 2015 na dva týdny a stále ještě tady jsem (!!!). S přestávkami týdenními (doletět pokřtít nové knihy k nám domů), měsíčními i delšími, většinou za účelem vyzkoušet život v jiných místech, zemích i na jiných kontinentech. To už je ale zase jiný příběh, který jsem začala psát ve dvou (a co inspiroval mé další knihy). Rok a půl po mém prvním vylodění na velmi autentickém jihoitalském ostrově Ischie jsem potkala právě tam (tady) jednoho Ostrovana a s ním od té doby zkoumám krásy, taje a (často nevysvětlitelné) záhady života i mezinárodního partnerství.

Kromě mé očividné vášně pro život na cizím území, mezi cizinci a psaní, jsem nadšeným objevitelem i na poli životního stylu, péče o sebe. A to jednoduše proto, že mi cítit se dobře dává smysl. Možná i proto, že jsem byla od mala postrkována starším bratrem, vášnivým sportovcem, vyznavačem zdravé stravy, dokonce mistrem republiky v karate, ať cvičím a pracuji na sobě. Můj bratr pro mě byl velkým vzorem i později. Měla jsem živý důkaz, že když člověk za něčím jde, tak toho dosáhne. Ale musí vědět, co chce a musí pro to hodně dělat. Ten nejlepší kurz osobního rozvoje, který jsem si mohla přát.

   A tak je i to věčné téma, prolínající se ve všech mých knihách. Mám nutkání druhé neustále postrkovat. Ať nejsou líní. Ať už v tom hýbat se nebo jít za svými sny. Snad protože dnes vím, i když mě to bratrovo postrkování tehdy často tak otravovalo, že bez toho bych nejspíš neprožila všechny příběhy, které během posledních let inspirovaly plno lidí… Zatím hlavně u nás, v České republice, ale když se mi podařilo splnit tenhle sen, že se budu živit psaním, kterému moc lidí na začátku, když jsem opustila módu, nevěřilo, je jen na mně, jestli se posunu dál. Sice to zatím na povrchu není moc vidět, ale poslední roky poctivě zasévám semínka na světovém poli. A tak je jen otázkou času, kdy začnou rašit zelené výhonky a listy a květy… A já si budu s nadšenými čtenáři připíjet šampaňským na Manhattanu!

 

Ale chtěla jsem ještě napsat o mé osobní cestě od první knihy až do dnes. Když jsem vydala Můžeš vše, co chceš, strefila jsem se zrovna do období začínajícího boomu zájmu o osobní rozvoj a všechny ty věci. A tak jsem se brzy i já svezla na vlně této nafukující se bubliny a začala mít pocit, že už asi budu chtít jen inspirovat a motivovat a mluvit o tom na seminářích a na místech, co mají něco společného s jógou a tak podobně. Později jsem dospěla až do období, kdy mě přestaly bavit věci, co mě vždycky bavily a inspirovaly… podívat se na příjemný film, posezení v kavárně, přečíst si dobrý a zároveň úplně lehký román… Tolik jsem se nadchla tím nově otevírajícím se světem plným uvědomělých lidí připravených poslouchat a pracovat na sobě… Chtělo se mi odjet někam, kde budu s takovými lidmi žít úžasný smysluplný život. Pak jsem - už s mým Ostrovanem - jednoho dne odcestovala na Bali. Vstříc mé oduševnělé vizi. A bylo to právě tam, kde se moje představa o tom, kudy se chci dál v životě ubírat, začala znovu přetvářet. Ale trvalo mi ještě pár let, než jsem se doslova okruhem vrátila vlastně na začátek.

   Je to krásný pocit, jako když mám za sebou nějakou túru. Mám dobrý pocit i z odboček, co mi potvrdily to, co jsem vždycky cítila a o čem jsem chtěla psát. O životě, který baví žít. Jednoduše proto, že člověk dělá, co ho baví. Není v tom vůbec žádná věda. Je to tak jednoduché, až se to zdá být nemožné. A právě o tom je Můžeš vše, co chceš, která ten můj kruh začala. Směju se sama sobě, jak jsem začala hledat okolo, i když jsem sama vždycky hlásala, že vše máme v sobě, a že ke štěstí je třeba jenom stále vyvažovat. Trochu světa, trochu nebe. Trochu sebe, trochu ostatních.

 

Tohle má být biografie, která je stejně moc dlouhá. Jenže to jsem já. Nejsem minimální. Ano, miluju jednoduchost a ticho, ale také mám ráda věci, co dělají život příjemným. Už si zase ráda čtu romány a občas se podívám na docela banální film. Někdy piju kávu se šlehačkou a také nesedím každý večer na pláži, abych se dostala ještě blíž k vlastní duši a pochopení celého Vesmíru. Někdy ano a moc ráda, ale už jsem přišla na to, že vlastně není důležité pochopit všechno. Je důležité prostě žít. Někdy víc osvíceně, jindy o něco méně. Všechno je nakonec dobře.

   A život se rozhodně děje v kruzích. To už jsem určitě pochopila. A tak je docela možné, že za čas budu zase chtít odjet na opuštěný ostrov, jíst kokosové ořechy a žít v chatrči z palmových listů. Ale teď rozhodně ne. Baví mě život na tomhle neopuštěném ostrově. Baví mě a inspiruje i energie a možnosti měst. Baví mě zachycovat krásu, magii, příběhy, které se dějí na každém kroku. Úplně kdekoliv. Jako film bez konce. Baví mě sdílet mé postřehy a úvahy o životě, moje vlastní příběhy a zkušenosti pro inspiraci nebo pobavení druhým. A zhruba tady jsem. Teď a tady. Ať už budete číst nějaký můj článek nebo si vyberete nějakou mou knihu, věřím, že vás to bude bavit… že vás inspiruje, rozsvítí jako hvězdy na nebi radost v očích a zahřeje na srdci.

 

Mé knihy v češtině dostanete v knihkupectvích po celé ČR.

 

Mou (zatím první) knihu v angličtině - You Can Do Anything You Want (Můžeš vše, co chceš) - dostanete na Amazonu.

  

Knihy, které zatím v ČR vyšly:

Inspirativní průvodci - Můžeš vše, co chceš/Můžeš žít, jak chceš/Můžeš vše a nic nemusíš/Jsi bez hranic

Inspirativní autobiografické romány a příběhy - Jednosměrná jízdenka/Roma mi Amor/Znova na cestě/Cesty radosti, lásky a štěstí/Věř svým snům

43828198_458848701272196_4589269961339305984_n_edited_edited.jpg

My všichni si můžeme spolu se svým srdcem napsat scénář k vlastnímu životu, který budeme milovat, a ve kterém sami sebe obsadíme do hlavní role. Můžeme si sami vytvořit ten nejlepší film, psát tu nejlepší knihu, jakou jsme si kdy uměli představit. Kdekoliv na světě se nacházíte, jakýkoliv je váš příběh, vaše minulost, zkušenosti, není žádný důvod, abyste nemohli žít takový život, jaký si ze srdce přejete. Ať už vám vaše intuice vybere jakoukoliv knihu, věřím, že vám její stránky vnesou úsměv do vašich srdcí a inspiraci do vašeho života.
S láskou Katy

bottom of page